10 najnetradičnejších poistných udalostí Vianoc

24.12.2018 06:00
rodina, vianoce, večera
Ilustračné foto Autor:

Napriek tomu, že Vianoce patria z hľadiska škodovosti k pokojnejším dňom, nevyhýbajú sa im skutočne neobyčajné poistné udalosti. Toto je výber desiatich najnetradičnejších udalostí, ktoré sa stali počas sviatkov.

Počas obdobia Vianoc poisťovňa každoročne eviduje väčšie či menšie požiare spôsobené horiacimi sviečkami, elektrickým vianočným osvetlením a pyrotechnikou. V súvislosti so zábavnou pyrotechnikou sú početné aj škody na zdraví. „Už tradične sa počas Vianoc stretávame aj s vianočnými poistnými udalosťami ako sú vytekajúce a pretekajúce vane či umývadlá, v ktorých nechali klienti plávať živé ryby. Z úrazového poistenia nám zasa klienti v tomto období hlásia popáleniny v súvislosti s manipuláciou s pyrotechnikou, ale aj popáleniny spôsobené pri pečení vianočných jedál,“ vysvetľuje Katarína Kukurová, hovorkyňa poisťovne Generali.

Výnimkou nie je ani zapichnutá kosť v hrdle či zdravotné problémy spojené s prejedaním sa. Nakoľko klienti zvyknú tráviť sviatky aj na horách, v súvislosti so zimnými športmi poisťovňa eviduje početné zlomeniny končatín a podvrtnutia kĺbov.

1. Letiaca trampolína

Medzi najkurióznejšie poistné udalosti patrí jednoznačne prípad letiacej trampolíny. Len dva dni pred Štedrým dňom sa klientovi cestou domov z nákupného centra zošmykol zo strechy auta vianočný darček – trampolína. Tá poškodila prednú časť auta a dvere vozidla idúceho za ním.

2. Nebezpečná hračka

Syn poistenej klientky dostal na návšteve hračku k Vianociam – umelohmotnú pušku. Klientka ju chcela vyskúšať, avšak pri neopatrnom narábaní rozbila hostiteľom televízor.

3. Starožitná súprava

Na Štedrý večer sa rodina usadila k večeri servírovanej na vzácnej starožitnej obedovej súprave, ktorú používali len na Vianoce. Len čo si nabrali jedlo, zo stropu spadol kus omietky, ktorý kompletne zničil ako jedlo, tak aj drahú súpravu.

4. Neposedný kapor

Klient si kúpil živého kapra, ktorého doma preložil z vane do umývadla, aby ju mohla rodina používať. Kaprovi však začalo byť v malom umývadle tesno, vyskočil a rozbil veľké zrkadlo nad umývadlom.

5. Nebezpečná vianočná výzdoba

Pri inštalovaní vonkajšej vianočnej výzdoby rodinného domu klient spadol z rebríka tak nešťastne, že si zlomil sánku a vyrazil dva zuby. Poisťovňa mu vyplatila plnenie za zlomeninu sánky a za stratu zubov z rizika trvalé následky.

6. Vyľakaný vlčiak

V období Vianoc sa poisťovňa stretáva aj s pádmi z rebríka či stoličiek pri umývaní okien alebo zdobení stromčeka. Práve pri zdobení stromčeka spadol klient zo stoličky a aj keď sa mu pri páde nič nestalo, skríkol tak, že vyľakal svojho psa, a ten ho pohrýzol do ramena.

7. Nečakaný vianočný stromček

Klienti počas druhého adventného víkendu uvažovali, kde si pôjdu kúpiť vianočný stromček. Ráno po zobudení zistili, že im jeden leží priamo na dvore. V noci totiž prišiel silný vietor, ktorý im vyvrátil viac ako desať metrov vysoký smrek. Našťastie sa nikomu nič nestalo a strom poškodil len oplotenie v záhrade.

8. Kapor v akváriu

Klient si kúpil živého kapra, ktorého doma namiesto do vane vložil do akvária pre rybičky. Rodinu kapor v akváriu zaujal natoľko, že nešťastne akvárium rozbili a prišlo k vytopeniu ich bytu, ako aj bytu susedov o poschodie nižšie.

9. Zatúlaná svetlica

Pri neodbornej manipulácii s pyrotechnikou prichádza k vážnym úrazom, ale aj k škodám na majetku. Poisťovňa Generali zaznamenala prípad, keď sa vystrelená svetlica odrazila tak, že vletela oknom do spálne bytu, kde spálila posteľ s perinami, vankúšmi, dekou, ale aj ratanový obklad.

10. Pozor, stromček!

Pri jazde na diaľnici prišlo k náhlemu uvoľneniu upevneného vianočného stromčeka zo strešného nosiča a jeho pádu na vozovku. Vozidlo idúce za poisteným vozidlom nabehlo na spadnutý zabalený vianočný stromček a prešlo po ňom, čím prišlo k závažnému poškodeniu auta.

#Vianoce #vianočné sviatky #poistná udalosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Tankujem - ceny palív
odnaftanatural 95
29. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.367 €
22. 7. 2019zlacnenie1.224 €zlacnenie1.365 €
15. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.366 €
8. 7. 2019zlacnenie1.224 €zlacnenie1.350 €
1. 7. 2019zdraženie1.226 €zdraženie1.351 €
24. 6. 2019zdraženie1.214 €zdraženie1.329 €
17. 6. 2019zlacnenie1.194 €zlacnenie1.324 €
Priemerné ceny palív podľa ŠÚ SR